Jak pielęgnować suchą skórę twarzy?

Jak pielęgnować suchą skórę twarzy?

Cera sucha potrafi być wyjątkowo kłopotliwa i często powoduje uczucie dyskomfortu. Pieczenie, zaczerwienienie i charakterystyczne „uczucie ściągnięcia” skutecznie uprzykrzają nam życie. Jak możemy walczyć z tymi objawami? Jak zapobiegać ich powstawaniu?

Sucha skóra = nieprzyjemne objawy

Chociaż cera mieszana czy tłusta również wymaga specjalnej pielęgnacji, to właśnie sucha skóra powoduje chyba powstawanie największej ilości nieprzyjemnych objawów. Zwłaszcza pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych (np. stres, niska temperatura czy suche powietrze w mieszkaniu) skóra staje się zaczerwieniona, sucha, a nawet łuszcząca. Często towarzyszy temu pieczenie i „uczucie ściągnięcia”. Sucha skóra łatwo ulega podrażnieniom, ponieważ pozbawiona jest ochronnej warstwy lipidowej. Na szczęście obecnie mamy do dyspozycji wiele środków pozwalających skutecznie walczyć z objawami suchej skóry.

Krem, który odżywia

Bardzo sucha skóra twarzy wymaga nie tylko nawilżenia, lecz przede wszystkim głębokiego odżywienia za pomocą kremu o bogatej formule (np. marki Garnier). Doskonale sprawą się tutaj kremy, w których wykorzystuje się znane i sprawdzone substancje odżywcze pochodzenia naturalnego, jak np. miód czy syrop klonowy. W kremach do suchej skóry twarzy znajdziemy również takie składniki, jak m.in. nawilżająca i łagodząca podrażnienia gliceryna, cenne olejki oraz ekstrakty roślinne. Możemy też sięgnąć po silnie skoncentrowane serum, które dzięki wysokiej zawartości składników aktywnych ma wyjątkowo skuteczne działanie. Raz na jakiś czas na twarz nakładamy specjalną maseczkę odżywczą i nawilżającą, stworzoną specjalnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb cery suchej.

d2

Oczyszczaj chroniąc skórę

W przypadku cery suchej i skłonnej do podrażnień problemem bywa nawet samo jej oczyszczanie. Musimy pamiętać, że woda z mydłem wysuszają skórę, tak samo jak tonik z zawartością alkoholu. Rozwiązaniem jest zatem używanie specjalnych emolientów, łagodnych pianek oraz mleczek czy toników bez alkoholu. Zwróćmy uwagę w szczególności na produkty zawierające substancje ochronne, jak np. eliksir z róży. Wszystkie te kosmetyki pozwolą jednocześnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia oraz zachować naturalną barierę ochronną skóry. Borykając się z problemem suchej skóry, unikajmy mocno perfumowanych lub barwionych kosmetyków, stawiając na te łagodne, odpowiednie dla skóry wrażliwej. Możemy też zaopatrzyć się w specjalny nawilżacz powietrza, który przyda się zwłaszcza w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w mieszkaniach jest wyjątkowo suche.

Delikatne oczyszczanie połączone z regularnym nawilżaniem i odżywianiem – oto recepta na przyniesienie ulgi suchej skórze twarzy.